(Ukrainian) SVJATA VATRA ЗАПАЛАЛА В УКРАЇНІ!

Відомий на весь світ фестиваль WOODSTOCK започаткували на Україні, точніше намагались.

ВБФ «Серце до Серця» та телеканал М1 хотіли перенести з Польщі відомий рок-фестиваль на українську землю, а саме на аеродром в місті Калинівка Вінницької області. Сцена вже майже була готова, люди очікували драйвової музики, волонтери хотіли відпочинку в якості вечірнього концерту, зірки були готові проводити Sound – check , АЛЕ на превеликий жаль передали ще одне штормове попередження, шквальний вітер посилювався і організатори вирішити відмінити фестиваль, щоб не було жертв. Тому що сцена хиталась, підвішана апаратура та світло падали, артисти боялись вийти на сцену. Першими та останніми хто вийшов на сцену і провели Sound – check це були хлопці з Естонії – гурт Svjata Vatra.

Svjata Vatra – це українсько – естонський гурт.  Соліст гурту він же тромбоніст Руслан Трочинський  родом з України, і  єдиний хто розмовляє українською. Всі інші музиканти естонці, хоча приїхавши до України, Юхан, котрий грає  на естонській дуді, під кінець перебування на батьківщині Руслана  навіть заговорив українською J    Почувши про закриття фестивалю хлопці з гурту Svjata Vatra не змогли просто так поїхати і спеціально для волонтерів та гостей, які вже були на аеродромі заграли програму, яку мали виконувати на найбільшій сцені в Україні.

Також об’єднавшись із українським  гуртом ТаРута  Svjata Vatra зініціювали проведення вечірки, яка була присвячена фестивалю WOODSTOCK Україна 2012 в арт-клубі «Бочка»,   м. Київ.

29.08 «Бочка» розривалась від запального тромбону впоєднанні з естонською дудою, українсько – естонської енергії, яка йшла від гурту Svjata Vatra. Організатори дуже вдячні хлопцям за допомогу, розуміння, підтримку та віру.  У музикантів з’явилось дуже багато нових прихильників та друзів. Фанати кажуть, що ті іскринки любові, які сіють хлопці з гурту будуть палати в їх серцях до наступного року. Тому що Svjata Vatra завітає знов на Україну на WOODSTOCK Україна 2013.

Буду чи в Україні ще один день, соліст гурту Руслан дав інтерв’ ю на радіо Промінь в програмі «Батьківські Години» , «Культ Особи» та інші.  Також музиканти були гостями в програмі «Музика для дорослих з Марією Бурмакою» та телеканалі ТVi.


Виклавшись на повну і залишивши частинку своїх сердець в Україні хлопці полетіли назад до Естонії. А  ми, українці вже чекаємо на їх повернення.

Настя Вергелес