Ruslan Trochynskyi interview Radio Svoboda

read here

Прага – Вільянді (Естонія) – 20 березня, у перший день астрологічної весни, українсько-естонський гурт «Свята ватра» представив на кількох радіостанціях світу (зокрема, в Латвії, Польщі, Фінляндії, Німеччині та Україні) свою нову пісню «Козак гуляє». Автор музики до пісні і виконавець, колишній учасник гурту «Гайдамаки» Руслан Трочинський розповів Радіо Свобода, що слова до неї написав Степан Пушик – поет, письменник, літературознавець, фольклорист.

– Він написав цього вірша ще в 1962 році. Я взяв його і написав до нього музику. Як я побачив в цьому вірші, козак – це вільна людина, вільна, «свободна» людина, і не головне, в якому сторіччі ти живеш, а як ти відносишся до своєї свободи. І тому ця пісня в мене пов’язана саме зі свободою.

– Руслане, оскільки Ви говорите про свободу, то для слухачів Радіо Свобода це, напевно, ще більш символічно, що в цій пісні саме про це відчуття йдеться. Чи Ви маєте якесь особливе відношення до наших слухачів?

– Безумновно! Я вже 10 років спілкуюся і розмовляю з ними! Саме слухачі Радіо Свобода – вони щирі, некорумповані, вони не слухають якусь попсу, а слухають насправді гарну музику, і дізнаються про гарні інтерв’ю з гарними людьми. Я якраз розповідав, Людмило, в інтерв’ю з Вами про гурт, який я тоді створив в Естонії, в якому грають четверо естонців і я один, українець – керівник «Святої ватри»!

– У нас була і розповідь про те, як Ви Веселку шукали, як загубили свого тромбона. Але повернімося до сьогоднішньої прем’єри пісні «Козак гуляє»: Ви обрали для неї 20 березня. Чому саме цю дату? Чи вона для Вас чимось символічна?

Пісня «Козак гуляє»

– Безумовно! Це астрологічний початок весни, і для мене це важливо дуже! У цьому світі можуть зникнути країни, можуть зникнути нації, але, як би людина не старалась, що б вона не робила – 20 березня почнеться весна, яка принесе нам радість, кохання і надію. І нехай наші думки, дії будуть завжди світлими та добрими, і тоді весна завжди буде з нами, і, як кажуть, «що посієш – те й пожнеш». Слухайте мою пісню, насолоджуйтесь, і не втрачайте, головне, себе і свою свободу, і кохання.

 

20.03.2012

intervju ukraaina keeles