Svjata Vatra on Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiv ansambel.
 Ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koostööl ning ansambli solisti Ruslan Trochynskyi esinejatemperamendil 

BAND

Ruslan Trochynskyi – Laulja, Tromboon, Vikat.

Juhan Suits ( Juss ) – Eesti torupill.

Oliver Kilk – Kitarr.

Ats Tani – Basskitarr.

Karl-Heinrich Arro – Trummid.

Alo  Jaanivald – Helimees.

Terje Trochynskyi – Manager.

Svjata Vatra esitleb
dokumentaalfim
"Püha Tuli"

“Püha tuli”  – muusikadokumentaal Eesti-Ukraina folkansamblist Svjata Vatra.
Erik Norkroosi käe all valminud muusikaline ekspeditsioon Viljandi lossimägedest Karpaatidesse, kajastades integratsiooni elus ja muusikas.

Dokumentaalfilm “Püha tuli” annab ülevaate Ukraina muusiku Ruslan Trochynskyi romantilisest Eestisse elama asumise loost ning siin koos nelja mõttekaaslasega loodud tulefolki viljeleva Svjata Vatra sünnist. Mõtiskledes bändi tähenduse üle eesti ja ukraina muusikas, arvab filmis sõna saav Anzori Barkalaja, et “tegu on pontoonsillaga kahe kultuuri vahel.”

Suur osa võtteid tehti 2009. aasta suvel ansambli folkekspeditsioonil Karpaatidesse,
mille tulemusel jõuavad vaataja ette nii tulised möllud kohalikes kodudes kui ülesastumine ootamatult lõppenud Svirzi festivalil. Näha saab bändi ebaeestlaslikult temperamentseid esinemisi, koospõlemise ilust ja valust räägivad Svjata Vatra bändiliikmed.

“Eelkõige huvitasid mind seda filmi tehes Karpaatides elavad inimesed ja sealne rikas rahvakultuur, karged mäed ja avali süda. Ning kõige selle keskel Ruslan, kes oli korraks naasnud siia – oma loomingu algallikale,” sõnas filmi režissöör Erik Norkroos. “Tahtsin olla tunnistajaks ja püüda pildile need ootamatud juhtumised, mis seltskonda reisi jooksul tabasid.”

52-minutilise dokumentaalfilmi on produtseerinud Kultuuride Ristmik, FilmPlussNull ja Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia. Filmi tegemist toetas Eesti Kultuurkapital.

Trailer about film: