Maailm, Sa muutud /
Svit, Ty Minjaeschsja
2020

Muutused /
Zminy
2018

Vabadus / Svoboda
2015

Svitlyi Schljah
2013

Zillja Zelenen’ke
2010

Kalyna 2008​

Svjata Vatra
2006

Svjata Vatra "Shchedryk"

Arhilise rahvalaulu põhjal kirjutas Ukraina helilooja Mykola Leontovych 1916. aastal laulu “Shchedryk”, milles taevalaotuses lendlev pääsuke soovib kõigile tervist ja küllust, mis saabuva kevadega tulemas on. Vanemas rahvatraditsioonis tähistati uue aasta algust kevade saabumisega aprillis, kuid hiljem kristluse laiemal levikul lauldi seda 13. jaanuaril, mil Julianuse kalendri järgi tähistati Ukrainas Uut aastat ning mida siiani nimetatakse ”Shchedryi Vechyr” (külluslik õhtu).

SVJATA VATRA
”Jihav Kozak Za Dunaj / The Cossack Rode Beyond The Danube”

Loo inspiratsiooniks on üks tuntumaid Ukraina rahvalaule, mis on ka 300 aastat hiljem aktuaalne. Isegi Ludwig van Beethoven on saanud sellest inspiratsiooni ja loonud oma versiooni. Ikka ja jälle lähevad mehed sõdima, et oma kodumaad kaitsta, ning nende neiud jäävad koju igatsema. Lugu räägib armastusest, mille nimel edasi püüeldakse.

SVJATA VATRA
"Hobusemäng /
The Horse Game"

Svjata Vatra püüdis videosse päikesetõusul hobuseid jahtiva hundi!

Sajata Vatra uus video “Hobusemäng” jätkab bändi kodulinna Viljandi järve seeriat. Talvejääle lisandub müstiline varasügisene õhustik, mil hommikuselt järvelt tõusvas udus valgustavad esimesed päikesekiired unenäolist lugu.

SVJATA VATRA
"Hobusemäng /
The Horse Game"

Svjata Vatra filmis jäisel Viljandi järvel video “Letila Zozulja”!

Kevadisel pööripäeval toob Svjata Vatra välja spontaanselt sündinud talvemuinasjutu: ühel külmal veebruaripäeval, kui puud olid härmas ja järv paksu jääkaane all, filmis ansambel tõeliselt põhjamaise video.

Mõte sai alguse bändi eestvedaja Ruslani koduakna vaatest maalilisele Viljandi järvele. Sotsiallmeedia kaudu saadi kahe päevaga kokku videomeeskond ja võttepäeva hommikul taevas olnud udu hajus. Video filmiti -15 kraadises külmas. Kaasatud oli järvejääle maanduv väikelennuk ning kogu lugu lõppes bändi liidril Ruslanil jääauku hüppamisega.
Originaalis mitmehäälne ukraina rahvalaul inspireeris muusikuid kokku sulatama mitmeid stiile: folk, rock, funky, indie ja kasutama ukraina okariinat (zozulja) koos parmupilliga. Ajatu rahvalaul räägib keerukast armastusloost, kus armukolmnurka lahendades peab silmas pidama, et hoole ja armastuseta ei jääks lapsed ning elu läheks väärikalt edasi.
Video “Letila Zozulja” põhjamaiselt karge loodus ja kuumad ukraina rütmid sulatavad jää iga vaataja südames!