(Ukrainian) Триває міні-тур Україною естонсько-українского фолк-бенду «Свята Ватра»

Вчора відбувся перший концерт в м. Донецьку, а сьогодні в Арт-центрі Квартира о 20:00 музиканти презентуватимуть свій запальний альбом «Зілля зелененьке». А вже завтра презентація відбудеться в м. Києві.

 

  • 20 травня – Дніпропетровськ, Арт-Квартира, вул. Червона площа 3-1
  • 22 травня – Київ, Бочка Хмільна, вул.Хмельницького, 3б, початок концерту о 20:00.

Сила кохання змінює все – впевнений Руслан Трочинський, тромбоніст та лідер гурту, випускник Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського, який упродовж п’яти років грав у складі українського гурту «Гайдамаки».

«Свята ватра» – це коли запальний український тромбон в поєднанні з естонською дудою народжують феєричну, запальну, не-нордичну і дуже чоловічу енергію; це особливий і харизматичний стиль гри на тромбоні, багатий вокал, грузинський «дудукі» та задля ритму – коса.

Рік заснування гурту – 2005. Найбільше випробовування – тур Балтійським морем влітку 2010 року на історичній естонській річковій баржі JÜMMU: тритижнева морська подорож із більше ніж 20-ма людьми на борту 12-тиметрового дерев’яного вантажного судна, грандіозний досвід виживання, радість зустрічі з близькими й друзями в кінці мандрівки. Під час цієї подорожі учасники гурту відчули, що таке сильний вітер і розбурхане море, морська дружба та вміння у стернуванні та корабельній навігації. Нові враження вилилися в теми та емоції у наступних піснях та композиціях.

Разом із ще п’ятьма естонськими історичними суднами «Свята Ватра» пройшла вздовж узбережжя Латвії, Швеції, Аландських островів та Фінляндії, – із зупинками – естонськими фестивалями в багатьох портах. Головна подія фестивалю – вистава першого в світі ТЕАТРУ-ТІНЕЙ-НА-ВІТРИЛАХ під акомпанемент «Святої Ватри», старовинні естонські народні пісні в акустичному виконанні, часто без жодного підсилення звуку, і – величезне вогняне шоу.

В Україні гурт презентує новий подвійний альбом «Зілля зелененьке», що включає найкращі пісні, створені впродовж п’ятирічного «палання», а також документальний фільм «Püha tuli» (естонською «свята ватра», режисер – Ерік Норкроос). Цей фільм – історія оселення в Естонії українського фольк-рок музиканта Руслана Трочинського, створення гурту разом з естонськими музикантами, розповідь про значення і вплив гурту на естонську та українську фольк-музику, і взагалі – про співіснування життя та мистецтва. Велика частина фільму була відзнята влітку 2009 року під час фольк-експедиції гурту Румунією та українськими Карпатами.

«Всі українські пісні, які я пам’ятаю, – це від моєї бабці, – говорить Руслан Трочинський. – Вона вчила мене любити Землю. В усьому є душа, – в природі, в камінні, в звірах, в птахах … Для нас дуже важливим є виступ саме в Україні».