(Ukrainian) Шановні друзі, Молодий Народний Рух запрошує вас на показ фільму “Свята Ватра”

Шановні друзі, Молодий Народний Рух запрошує вас на показ фільму “Свята Ватра” (режисер Ерік Норкроос).

Цей фільм – історія оселення в Естонії українського фольк-рок музиканта Руслана Трочинського, створення гурту разом з естонськими музикантами, розповідь про значення і вплив гурту на естонську та українську фольк-музику, і взагалі – про співіснування життя та мистецтва. Велика частина фільму була відзнята влітку 2009 року під час фольк-експедиції гурту Румунією та українськими Карпатами.

Коли ідеться про пісні, які виконує естонсько-український гурт «Свята Ватра», з національною ідентичністю виникають певні проблеми. Оскільки музикантів зібрав український музикант Руслан Трочинський, який «осів» в Естонії, закохавшись у тамтешню красуню. Дo речі, прихильники українського етно-року пам’ятають Руслана як учасника популярних «Гайдамаків». А тепер у творчому доробку Руслана – ще і «Свята Ватра», до складу якої входять, окрім нього, ще четверо естонських музикантів, і ця дружня співоча компанія вивчає народну музику не лише України та Естонії, але й Румунії, Скандинавії. Так, влітку 2009 року музиканти здійснили етнографічну експедицію до Карпат, як знадує Р. Трочинський. «облазили гори від України до Румунії, позаписували кілька сотень хвилин музики та співів, а потім з півроку обробляли, готували спеціальний карпатський музичний екстракт довголіття та кохання для різних європейських фестивалів». Один з таких фестивалів, який відбувся у Великій Британії, назвав «Святу Ватру» «музичним посланцем нової Європи»; на етнічних фестивалях у Тарту (Естонія) та Любліні (Польща) музиканти здобули не лише симпатії слухачів і визнання колег, а і цікаві пропозиції до співпраці.

Кінопоказ відбудеться у четвер 8-го грудня о 19:00 за адресою: м. Київ. вул. Гончара 33, конференц-зал (ст.м. Золоті Ворота). Вхід вільний.