(Ukrainian) Запрошуємо на святкування Дня Сонця в Україні!

Сонце завжди було символом життя в наших краях. Завдяки Сонцю ми отримуємо багаті врожаї на нашій плодючій землі, ми тішимось його теплом. Ми звіряємо по Сонцю час і погоджуємо з ним правила свого життя. Часом воно нав’язує нам досить жорсткі умови, змушуючи переоцінювати наші звички і повсякденне буття. Часом – підказує нові шляхи до гармонійного спілкування з довкіллям, яке ми самі змінюємо.

Мешканці України мають знати більше про Сонце сучасне та можливості, які воно надає!

Дні Сонця – це кампанія, яка за останні кілька років набула популярності в Західній та Центральній Європі і яка спрямована на підвищення рівня обізнаності громадськості щодо використання енергії Сонця в сучасних технологіях і повсякденному житті. Започаткування Дня Сонця в Україні передбачає вивчення і застосування європейського досвіду, популяризацію та розвиток української індустрії відновлюваної енергетики, а також – виконання вимог Політики сусідства Євросоюзу в частині енергетики та протидії зміні клімату.

21 травня 2011 року – це:

Перший День Сонця в Україні

Всесвітній День культурного різноманіття

День Європи в Україні

В програмі святкування:

– «сонячний караван» – вуличне шоу за участі художників та музикантів;

– демонстрація найкращого досвіду європейських країн у застосуванні енергії Сонця та діючих в Україні сонячних технологій;

– презентація «сонячних» інновацій;

– виступи музикантів на «сонячній сцені», зокрема естонсько-українського фолк-бенду «Свята Ватра».

«Свята Ватра» – це коли запальний український тромбон разом з естонською дудою створюють дивовижне звукове поєднання, народжуючи феєричну не-нордичну і дуже чоловічу енергію, яка не може не запалити слухачів. Гурт «Свята Ватра» повністю втілює в собі ідею поєднання культурного різноманіття різних країн. Це приклад успішного європейського колективу, символом якого є Сонце.

День Сонця в Україні проводиться в рамках European Solar Days (http://www.solardays.eu) та за підтримки Державного агентсва з екологічних інвестицій України (http://www.neia.gov.ua).