Svjata Vatra esitleb 20. Märtsil uut CD-d “Maailm, sa muutud”.

Ansamblile Svjata Vatra on 2020. aasta eriline, kuna tähistatakse eesti- ja ukraina muusikute sõpruse 15. sünnipäeva uue CD-ga “Maailm, Sa muutud”.

15-ne põneva tegutsemisaasta sisse on mahtunud 7 CD-d, 1 DVD, muusikaline dokumentaalfilm “Püha tuli” ja loomulikult bändi panustanud andekad muusikud, kellega koos on esinetud 21-s maailma riigis. 

20. märtsil 2020 esitleb Svjata Vatra oma uut CD “Maailm, sa muutud”, mis valmis koostöös kolme põlvkonna ja 3 eri riigi muusikutega. Nii soovitakse välja tuua elu oluliste väärtuste edasiandmist vanavanematelt lastele ja lastelastele ning tähtsustada põlvkondadevahelist sidet ja muusikute kuultuurideülest koostööd. Svjata Vatraga laulavad kaasa bändi solisti Ruslani tütar Rute ja Eestis elavate Ukraina vanaemade folklooriansambel Žurba. Rute Trochynskyi on “kasvanud” ühes bändiga ja laulnud isaga sellest saati, kui unelauludele kaasa laulma hakkas. Koos ansambliga Svjata Vatra on ta laval esinenud alates 5. eluaastast, nüüdseks siis 10 aastat. Folklooriansambel Žurba tegutseb Tallinnas juba 28 aastat ning on esinenud Eestis ja välisfestivalidel. Kaugema külalisena lisab võluva Tuva kurgulaulutraditsiooni Radik Tyulyush, keda tuntakse ansamblitest Huun Huur Tu ja Chalama Project. Svjata Vatra muusikuid ja Tuva folkmuusikut ühendab sõprus ja pühendumus oma rahvatraditsiooni elavana hoida ning teiste kultuuridega jagada.

Plaadi valmimist toetas Integratsiooni Sihtasutus, suur tänu Viktoria Melnik.

CD “Maailm, Sa muutud” 

Ansambel Svjata Vatra: Ruslan Trochynskyi, Juhan Suits, Karl-Heinrich Arro, Robin Mäetalu, Ats Tani.

Külalised: Rute Trochynskyi, Ukraina naiskoor Žurba, Tuva kurgulaulja Radik Tyulyush.

Salvestanud Frank Reisner Studio89

Master Rauno Avel Studio89

Plaadi kujundas Asko Künnap

Fotod: Jelena Rudi 

Kui Ruslan Trochynskyi kirjutas laulu “Maailm, Sa muutud” ja bänd otsustas selle valida ka uue CD nimeks, ei osanud keegi arvata, kui prohvetlikuks see võib kujuneda.  Hetkest, mil 2019 suvel hakati plaati ette valmistama kuni CD esitluseni 20, märtsil 2020 on kogu maailm ennenägematus globaalses muutuses, millest on märgatavalt puudutada saanud kogu muusikamaailm. Seega võtame maailma muutused vastu positiivses võtmes ja esitleme CD-d esialgu e-keskkonnas…..

Loodame esimesel võimalusel välja kuulutada ka reaalsed esitluskontserdid nii Eestis kui kogu maailmas J

Seniks nautige muusikat, võimalusel toetage meid sellega, et ostate meie loomingut nii enda rõõmuks kui sõpradele kingituseks!